شرایط و قوانین استفاده از سرویس های نقش بلیغ

استفاده از خدمات این سایت منوط به پذیرش و رعایت شرایط مذکور در این توافقنامه می باشد.

بدیهی است که نقش بلیغ در قبال عواقب ناشی از تخلف از این شرایط هیچگونه مسئولیتی را بعهده نمی گیرد.


شرح فعالیت نقش بلیغ
ارائه سرویس های میزبانی وب و هاستینگ و یندوز و لینوکس، سرور اختصاصی، سرور مجازی، میزبانی ایمیل، ارائه نمایندگی، طراحی وب سایت، ثبت/تمدید/انتقال دامنه با پسوندهای مختلف با کیفیت بالا از اهداف نقش بلیغ می باشد.
در این راستا متخصصین نقش بلیغ جهت راهنمایی و رفع اختلالات و مشکلات احتمالی با آمادگی کامل و شبانه روزی در خدمت شما می باشند.

تعاریف
سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط نقش بلیغ
سرویس اشتراکی: سرویس های اشتراکی سرویس هایی هستند که چندین خریدار بطور همزمان از منابع آن استفاده می نمایند.
پرتال کاربران: وبگاهی به آدرس baliq-co.ir که مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش می باشد. خریدار از این طریق می تواند فهرست سرویسهای خود را مدیریت نموده و کلیه مکاتبات الکترونیکی خریدار با نقش بلیغ در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است.
Bandwidth: میزان رد و بدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور جهت نمایش و عملکرد یک وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان رد و بدل اطلاعات بین دو سرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.
Spam (هرزنامه): ارسال ایمیل بدون اینکه گیرنده درخواست نموده باشد.
Diskspace: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای خریدار اعم از وب سایت ، ایمیلها ، پایگاه های داده و همچنین لاگهای آنها توسط یک وب سایت مصرف می گردد.
بالا بودن سرور: دردسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت، حداقل در دو نقطه مختلف دنیا بسته به سرویسهای مختلفی که روی یک سرور قراردارد.
Uptime: نسبت زمانی بالا بودن سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار در شبکه اینترنت به کل مدت قرارداد سرویس دهی، که برحسب درصد بیان می شود. این زمان برای سرویس تعلیق شده، محاسبه نمی شود. دیتا سنتر: محل نگهداری سرورها در داخل و یا خارج از ایران.

هویت
نقش بلیغ به نشانی اصفهان - ورزنه - بلوار بهشتی - خیابان بهشتی - کوی طالب - پلاک 9 و شماره تماس 09305550046 ، آدرس سایت www.baliq-co.ir می باشد.
خریدار:شخص حقیقی یا حقوقی که سرویسهای خریداری شده، تحت حساب وی مدیریت خواهند شد. در مورد خریداران با هویت حقوقی، نماینده شرکت، نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد.

پایداری سرویس Availabilityو uptime
ارتباط سرور با شبکه اینترنت با ضریب اطمینان ۹۹% تضمین می گردد، مگر در مواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدار و یا بلایای طبیعی گردد.
در صورت کاهش کیفیت خدمات ارایه شده و یا بروز مشکلات قطعی (به جزء مواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدار و یا بلایای طبیعی گردد) بطوری که بیش از ۲۴ ساعت ممتد (مشروط به اثبات قصور شرکت) به طول بیانجامد، خریدار مختار بوده تا جهت جلوگیری از متحمل شدن ضرر و زیان بیشتر نسبت به کنسل نمودن سرویس خود (در هر زمان) و بازپس گیری مبلغی معادل با مدت زمان باقی مانده از زمان قرار داد سرویس (بدون در نظر گرفتن مبلغ مرتبط با مالیات) اقدام نماید.
در زمان بروز قطعی در صورتیکه بیش از ۱۲ ساعت (مشروط به اثبات قصور شرکت و به جزء مواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدار و یا بلایای طبیعی شده) به طول بیانجامد، جهت جبران آن دو برابر مدت قطعی به طور رایگان، به مدت قرارداد افزوده می گردد.
خریدار تنها در صورتی می تواند در شرایط قطعی سرویس دهی، ادعای خسارت داشته باشد که از قبل اعلام نموده باشد که نیاز به تعهد نقش بلیغ به دردسترس بودن دائمی سرویس مربوطه و خدمات ارائه بکاپ، داشته و قراردادی جداگانه و خاص در این زمینه با نقش بلیغ منعقد کرده باشد. در غیر این صورت حق هرگونه اعتراضی در این زمینه را از خود سلب نموده است.
نقش بلیغ مسئولیتی نسبت به اشتباهات احتمالی خریدار از جمله تغییر و یا حذف اطلاعات یا ایمیل ها و … نخواهد داشت.

تغییرات
تغییرات تعرفه
تعرفه خدمات و سرویس های ارایه شده مطابق با قیمت های مندرج در سایت می باشد. در صورت تغییر تعرفه، نرخ سرویس ها متعاقبا در سایت بروز رسانی خواهد شد.
مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری، جهت ارتقای سرویس فعلی و یا تمدید سرویس پس از اتمام دوره فعلی ، مطابق با تعرفه های جدید محاسبه می شود.
هزینه ارتقا سرویس هاست بصورت خودکار محاسبه گشته و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از تاریخ انقضای سرویس می باشد.
کلیه صورتحساب ها، تنها ۷ روز مهلت جهت پرداخت داشته و پس از آن مطابق با تعرفه جدید، طبق فرمول بالا محاسبه خواهد شد.
کاهش پلان سرویس، تنها در صورت تناسب میزان مصرف فعلی با شرایطی که در سایت نقش بلیغ قید شده، امکان پذیر خواهد بود. هزینه معادل تفاضل هزینه دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس(بدون احتساب مالیات ارزش افزوده)، به حساب کاربر مسترد می گردد و امکان هزینه آن به صورت آنلاین برای تهیه سرویس های دیگر مقدور خواهد بود.
تغییرات فنی
در صورت نیاز به اعمال هرگونه تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای جهت بهبود و بالا بردن کیفیت سرویس ها و یا فوریت های فنی و لزوم اعمال تغییرات روی سرور، در صورتی که سرویس خریدار را تحت تاقیر قرار دهد، از طریق ایمیل و یا در پرتال کاربری اطلاع رسانی خواهد شد.
در فوریت های فنی و ضروری جهت جلوگیری از هرگونه پیامدهای بعدی روی سرور،نقش بلیغ مسئولیتی جهت اطلاع رسانی زمانی و نحوه تغییرات نخواهد داشت و در صورت نیاز خریدار موظف است تغییرات لازم را مطابق شرایط جدید، روی سرویس خود اعمال نماید.
تغییرات مالکیت سرویس
درخواست تغییر مالکیت و یا تغییر نماینده سرویس از طریق ایمیل اصلی و یا جایگزین مندرج در پرتال کاربری، امکان پذیر می باشد.
در صورت عدم دسترسی به ایمیل های کاربری، چنانچه خریدار حقوقی می باشد، می بایست درخواست خود را در سربرگ شرکت فعلی به همراه مهر و امضای شرکت و در صورت حقیقی بودن، درخواست خود را به همراه کارت ملی مالک فعلی ارسال نماید.
نقش بلیغ محق است تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک، پیدا نکرده است، اقدامی جهت تغییر مالکیت سرویس انجام ندهد.

نحوه تحویل خدمات
کلیه خدمات نقش بلیغ بصورت اینترنتی بوده و لیست قیمت ها و سرویس ها در سایت قابل رویت می باشد. کلیه مراحل اعم از ثبت سفارش و مدیریت سرویس ها و پرداخت سرویس بصورت اینترنتی از طریق وبگاه baliq-co.ir میسر می باشد.
امنیت ومحرمانگی
امنیت سرورها
با توجه به سطوح مختلف امنیتی در بستر اینترنت و محیط های ارتباطی نظیر ایمیل ها، نقش بلیغ نهایت تلاش خود را جهت فراهم آوردن امنیت بیشتر و ایمن نمودن پایه های سرورها خواهد کرد.
امنیت اطلاعات، نرم افزار ها،applicationها و برنامه های خریدار
هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورها و یا نرم افزار ها، applicationها و برنامه های خریدار متوجه نقش بلیغ نمی باشد.
خریدار موظف است سطوح ارتباطی خود را در بستر اینترنت ایمن نموده و از نرم افزار ها، cmsها، applicationها و برنامه های قابل اعتماد استفاده نماید.
امنیت پسورد ها
نقش بلیغ قوانین مربوطه به تعریف پسوردهای قوی و ایمن را روی سرور های خود تعریف نموده است. خریدار خود مسئول امنیت پسوردها و اطلاعات سایت خود بوده و در صورت شنود توسط شخص ثالث و پیامدهای بعدی، نقش بلیغ هیچ مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

قوانین سرویس ها و دامنه ها
دامنه
در صورتی که دامنه منقضی شده و شامل جریمه تأخیر جهت تمدید باشد، این جریمه مطابق با قوانینICANN و شرکت ثبت کننده اصلی، اخذ می گردد.
تاریخ انقضای مستند جهت دامنه های بین المللی ،سایت های رسمیwhois و جهت دامنه های.ir سایتnic.ir می باشد.
خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیقات لازم را به عمل آورده و نقش بلیغ در صورت ادعای شخص ثالث و صاحب حق، در صورتی که مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی باشد، آن دامنه را مسدود نموده و به رأی مراجع ویا قوانین بین المللی عمل می نماید.
اگر خریدار دامنه ای را سفارش دهد که ثبت کننده مرجع، آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و نیز درمواردی که انتقال دامنه به نقش بلیغ، به هر دلیل انجام نگردد، نقش بلیغ تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه، به حساب خریدار می باشد.
سرویس
مسئولیت انتخاب سرویس متناسب با نیاز های خریدار و پشتیانی از نرم افزار ها و برنامه های مورد استفاده، بعهده خریدار می باشد.
درصورتی که خریدار مایل است سایتی را با محتویات بسیار حیاتی راه اندازی کرده و به هردلیل اطلاعات مهمی روی سایت خود قرادهد، می بایست ترجیحا از سرویس های مخصوص این امر و یا سرور های اختصاصی نقش بلیغ استفاده نموده و طی قراردادی جداگانه مراتب را به نقش بلیغ اطلاع دهد. در غیر این صورت ، مسئولیت پیامدهای بعدی بعهده خریدار می باشد.
نقش بلیغ مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
نقش بلیغ جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی تلاش نموده و مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
در صورتی که خریدار بخواهد سرویس خود را به نقش بلیغ منتقل نماید، در صورت تمایل خریدار و امکان انتقال اطلاعات به سرور های نقش بلیغ و راه اندازی آن، نقش بلیغ انتقال اطلاعات سرویس را به صورت رایگان انجام خواهد داد.
جهت انتقال اطلاعات به نقش بلیغ ، تهیه بکاپ مربوطه برعهده خریدار بوده و در صورت ناقص بودن بکاپ و یا وجود هرگونه مشکل (ذکر شده در بند فعالیتهای غیر مجاز خریدار)، هیچ گونه مسئولیتی متوجه نقش بلیغ نخواهد بود.
در صورتیکه خریدار بنا به هر دلیل، تصمیم به انتقال سرویس به شرکت دیگر داشته باشد، قادر خواهد بود در هر زمان قبل از تاریخ انقضای سرویس، بکاپ کامل اطلاعات (شامل تمامی داده ها اعم از فایل ها، دیتابیس ها و…) و نیز بکاپ ایمیل های خودرا تهیه نموده و نسبت به انتقال سرویس اقدام نماید.
بدیهی است نقش بلیغ مسئولیتی در قبال نگهداری بکاپ از سرویس هایی که منفضی گشته اند، نداشته و خریدار موظف به تهیه بکاپ پیش از تاریخ انقضای سرویس خود می باشد.
با انتقال سرویس به شرکت دیگر، خریدار حق هرگونه درخواست و شکایتی را از خود سلب خواهد نمود و هیچ گونه مسئولیتی در قبال سرویس منتقل شده، متوجه نقش بلیغ نخواهد بود.

قوانین سرور اختصاصی
تعهدات نقش بلیغ:
نصب و راه اندازی اولیه سیستم عامل به همراه آخرین بروزرسانیها به عهده نقش بلیغ می باشد.
نصب و راه اندازی اولیه نرم افزار های مورد نیاز مشتری مانندMail Server, IIS, .Net Framework و غیره به عهده نقش بلیغ می باشد.
پیکر بندی سرور در هنگام راه اندازی اولیه جهت امنیت و سرعت بیشتر به عهده نقش بلیغ می باشد و در صورت درخواست خریدار جهت دسترسی و مدیریت سرور، نقش بلیغ مسئولیتی نسبت به اشتباهات احتمالی خریدار از جمله حذف اطلاعات و مشکلات نرم افزاری، نخواهد داشت و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، بازگردانی اطلاعات(در صورت امکان) و رفع مشکلات نرم افزاری توسط نقش بلیغ، هزینه آن طی صورت حساب جداگانه محاسبه خواهد گشت.
نقش بلیغ متعهد می گردد در صورت بروز مشکلات نرم افزاری خارج از تعهدات خود، در صورت درخواست خریدار در قبال دریافت هزینه های مربوطه، در اسرع وقت نسبت به پیگیری و رفع مشکلات احتمالی اقدام نماید.
در صورت درخواست خریدار، مشاوره و ارائه راه حل های مدیریتی و ساختاری مربوط به سرور و سرویس ها به صورت تلفنی و کتبی وبه صورت رایگان از طرف نقش بلیغ ارائه خواهد شد.
تعهدات خریدار:
خریدار متعهد به پرداخت هزینه های مذکور در مبلغ قرارداد می باشد.
حفظ اطلاعات و تهیه نسخه پشتیبانی از آنها طبق بند تهیه نسخه پشتیبان(Backup) به عهده خریدار می باشد.

قرارداد مالی:
مبلغ قرارداد پس از محاسبه و برآورد قیمت توسط نقش بلیغ و طبق توافق طرفین محاسبه خواهد شد.
کل مبلغ قرارداد در هنگام عقد قرارداد از طرف خریدار به نقش بلیغ پرداخت خواهد شد.
در صورت عدم پرداخت هزینه های مربوطه، نقش بلیغ محق به فسخ یک جانبه قرارداد می باشد.

ویژگی های مرکز داده ها:
فراهم آوردن امکان نظارتی و مدیریتی از سوی مشتری
خدمات پشتیبانی و نگهداری شبانه ‌روزی
برطرف کردن خرابی و مشکلات احتمالی در مدت زمان معین مطابق قرارداد.
تضمین کیفیت خدمات و برقراری امکانات تا حداکثر ۹۹ درصد مطابق قرارداد.
ارایه‌ خدمات امنیت فیزیکی تجهیزات و اطلاعات Firewall
تامین پهنای باند اینترنتی از طریق مسیرهای ماهواره‌ای و فیبر نوری به صورت پشتیبان و با ظرفیت Mbps 155 اتصال به شبکه ملی داده و شبکه سراسری انتقال داده‌ها (پروژه pap) فقط برای سرور داخل ایران.

مرجع حل اختلاف و قضاوت
درصورتی که در انجام عملیات موضوع قرارداد اختلافی میان طرفین بروز نماید، اعم از اینکه موضوع اختلاف مربوط به اجرای هریک از مفاد اسناد و قرارداد بوده و یا اینکه ناشی از تفسیر مواد آن باشد، در صورت عدم حل و فصل به صورت توافقی، موضوع برای داوری و حل اختلاف به شورای انتظامی نقش بلیغ نظام صنفی رایانه ای کشور ارجاع خواهد شد و رای آن شورا برای طرفین قرارداد لازم الاجرا می باشد.

فعالیتهای غیر مجاز خریدار
خریدار موافقت می نماید که هیچگونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جاری بین‌الملل انجام ندهد.
نقش بلیغ هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات به شرح زیر، تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود.
خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به نقش بلیغ خواهد بود و نقش بلیغ اختیار تام جهت قطع سرویس دهی به خریدار متخطی بصورت دایمی و یا مقطعی خواهد داشت.
در صورت عدم توجه خریدار به اخطار های ارسالی از نقش بلیغ به ردلیل، نقش بلیغ محق است جهت جلوگیری از اختلال در سرویس دهی به سایر مشترکین، سرویس مربوطه را قطع نماید. همچنین در صورتی که به دلیل تخطی خریدار، هرگونه خسارتی به سرور و یا سایر سرویس ها وارد آید، هزینه های مربوطه از خریدار خاطی اخذ خواهد شد.

محتوای وب سایت
چنانچه محتویات سایت حاوی مطالب غیر اخلاقی و مغایر با موازین اسلامی باشد.
استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe, com, bat, vbsو …

اختلال سرور
نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.
استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد.
استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای دیگر گردد.
وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا و یا سهوا در فضای سرویس خریداری شده
گزارش فنی نقش بلیغ و یا دیتاسنتر نسبت به اعمال مغایر قانون
انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات نقش بلیغ به خریدار و یا سایر خریداران گردد.

ارسال هرزنامه ها(spams) و ایمیل های انبوه (Bulk Mail)
نقش بلیغ در صورت مشاهده هرکدام از موارد زیر، اختیار تام جهت اعمال تغییرات نظیر تغییر پسورد و اعمال محدودیت های تعداد ایمیل های ارسالی، قطعی موقت یا دائمی سرویس ایمیل و… را داشته و مراتب متعاقبا از طریق ایمیل مندرج در کاربری، به اطلاع خریدار خواهد رسید.
در شرایط خاص و ضروری که موجب به خطر افتادن و یا قطعی کل یا بخشی از سرور گردد، نقش بلیغ مجاز به قطع و یا حذف دائمی سرویس مربوطه می باشد و مسئولیتی جهت اطلاع رسانی زمانی قبل از قطع یا حذف سرویس، به خریدار را نخواهد داشت.
ارسال تعداد زیادی ایمیل اسپم بصورت عمدا و یا سهوا توسط خریدار و یا نرم افزار های موجود در سایت ارسال ایمیل های گروهی و انبوه از سرویس های اشتراکی
عدم رعایت حق ارسال ایمیل های تبلیغاتی و newsletterها و… (مواردی از قبیل: کلیه گیرندگان ، درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد و...)
ارسال ایمیل تبلیغاتی تحت هر شرایطی، از سرویس های اشتراکی ممنوع می باشد. در صورت نیاز خریدار موظف است سرویس خاص مربوطه را خریداری نماید.

محدوده استفاده از منابع سرور
پلانهای مختلف سرویس های نقش بلیغ ، تفکیک شده و محدوده استفاده از منابع سرویسها در سایت قابل مشاهده می باشند.
خریدار موظف می باشد به میزان مشخص شده از منابع سرویس استفاده نموده و در صورت مصرف بیش از حد، نقش بلیغ مجاز به تعلیق سرویس بدون اخطار قبلی خواهد بود.
ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی نقش بلیغ خواهد بود.
خریدار می بایست جهت رفع تعلیق سرویس خود، نسبت به کاهش فضا و یا ارتقای سرویس به پلان های بالاتر اقدام نماید.
هنگام تمدید سرویس در صورت اضافه مصرف روی پلان فعلی، خریدار می بایست پلان بالاتر و متناسب را تهیه و پرداخت نماید و یا نسبت به کاهش فضا به میزان مشخص شده در پلان اقدام نماید.

تهیه نسخه پشتیبان (Backup)
توسط خریدار
به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از کلیه داده ها و فایلها، ایمیل ها و دیتابیس مربوطه در بازه های زمانی متناوب به عهده خریدار می باشد.
خریدار می بایست نسخه پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای نقش بلیغ نگهداری نماید.
در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ نقش بلیغ ، هیچ مسئولیتی متوجه نقش بلیغ نمی باشد.
توسط نقش بلیغ
با این وجود جهت رفاه حال خریداران محترم، نقش بلیغ هاست نسبت به تهیه بکاپ به صورت مستمر از سرویس ها اقدام نموده و در صورت ارسال درخواست خریدار و موجود بودن نسخه بکاپ در تاریخ مورد نظر، اقدام به بازگردانی بکاپ می نماید.

گارانتی و پشتیبانی
نقش بلیغ مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و سایت Tracerمعتبر و مورد تائید نقش بلیغ می باشد.
ارائه کلیه خدمات پشتیبانی از طریق ایمیل، فکس و یا تلفن در ساعات اداری بوده و پاسخگویی در ساعات غیر اداری محدود به ایمیل و تیکت می باشد.

مسئولیت نقش بلیغ
نقش بلیغ موظف به ارایه سرویس مورد نظر تا پایان تاریخ قرارداد می باشد، مگر در مواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدار و یا بلایای طبیعی گردد که طبق بندهای ذکر شده ی این موارد، اعمال خواهد شد.
کلیه اطلاع رسانی های مربوط به تمدید، انتقال، ثبت سفارش جدید، تغییرات تعرفه، اخطار، اختلال/قطعی سرور و به ایمیل های اصلی و جایگزین مندرج در پرتال کاربری خریدار ارسال خواهد شد. همچنین در صورت نیاز به برقراری تماس تلفنی با شماره های درج شده در پرتال کاربری خریدار، تماس گرفته خواهد شد. لذا خریدار موظف به بررسی و درج اطلاعات تماس صحیح در پرتال کاربری می باشد. در غیر این صورت مسئولیت عواقب بعدی، برعهده خریدار می باشد.

شرایط و قوانین مالی
خریدار موظف است پرداخت خود را نقدا ویا در وجه حسابهای اعلام شده در پرتال کاربران، بپردازد .
در شرایطی که نقش بلیغ درراستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار نماید، در صورت عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید فورا اقدام به واریز وجه به حسابهای اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید.
در غیر این صورت هزینه تأخیر در وصول اسناد، پیگیری های حقوقی، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود. ضمنا در اینگونه موارد نقش بلیغ حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن، وصول نشده را باطل نموده و خسارات وارده بر شرکت و هزینه سرویس را از آن کسر نماید.
نقش بلیغ حق تأمین و وصول کلیه مطالبات و جرائم ، سود تأخیر در پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویسها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فورا به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه ننماید، حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید.
لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی ازعدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیتهای ناشی از این نوع قطع سرویس برعهده خریدار می باشد.
نقش بلیغ با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق، حق قطع سرویس مربوطه و یا سایر سرویسهای خریدار را داشته و می تواند با تملک برخی از آنها معادل مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس، از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید.
در صورتی که سرویسی توسط نقش بلیغ فسخ گردد (به جز موارد ثبت/تمدید و انتقال دامنه که هزینه آن عودت نمی گردد) کل مبلغ پرداختی خریدار به جز مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به حساب خریدار عودت داده می شود و در صورتی که سرویسی توسط شخص خریدار فسخ گردد (به جز موارد ثبت/تمدید و انتقال دامنه که هزینه آن عودت نمی گردد) از مبلغ پرداخت شده خریدار 50 درصد کسر و مابقی به حساب خریدار واریز و کد پیگیری از طریق تیکت برای خریدار ارسال می گردد.

بلایای طبیعی و شرایط خاص
هنگام بروز شرایط خاص که از اراده نقش بلیغ خارج باشد و در تداوم خدمات ارائه شده خدشه ای وارد آید، مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم ها، آسیب دیدگی و اشکالات خطوط مخابراتی ، تأخیر در پاسخگویی شرکتهای فراهم کننده خارجی ، ممنوعیت به کارگیری اینترنت در خارج و یا داخل کشور ، تغییر در قوانین داخلی یا خارجی ، تغییرات در قوانین ارزی و عدم امکان تبادل ارز، تغییرات اقتصادی، واردات و صادرات و از این قبیل که از اراده نقش بلیغ خارج می باشد، مسئولیتی متوجه نقش بلیغ نخواهد بود.
بروز هر یک از موارد فوق موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.

سلب اختیار
عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین نقش بلیغ نسبت به خریدار یا دیگران، به منزله سلب حق اجرای قوانین از شرکت نمی باشد.